Policjanci oddali krew

Dziś, w ramach działań związanych ze zbiórką krwi pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”, zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Suwałkach oraz Straży Granicznej w Rutce Tartak oddali honorowo krew.

Dziś rano w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Suwałkach funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach podzielili się najcenniejszym darem w postaci własnej krwi. W działania włączyli się również funkcjonariusze Straży Pożarnej w Suwałkach oraz Straży Granicznej w Rutce Tartak. W ten sposób suwalscy policjanci włączyli się w ogólnopolską zbiórką krwi, która rozpoczęła się 1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i potrwa do końca miesiąca. Akcję objęło patronatem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wśród policyjnych krwiodawców znaleźli się tacy, którzy krew honorowo oddali po raz pierwszy, jak i ci, którzy robią to regularnie od kilku lat. Akcja „SpoKREWnieni Służbą” potrwa przez cały marzec

Przypominamy: krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Każdorazowo potencjalny dawca przechodzi badanie i to lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Poza samym wkłuciem igły samo pobranie jest bezbolesne. Całość podlega bardzo restrykcyjnym procedurom zapewniającym bezpieczeństwo zarówno dawcy jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję.

Dodaj komentarz