W kwietniu rusza inwestycja na osiedlu Hańcza

Czesław Renkiewicz spotkał się we wtorek  z mieszkańcami ulic: Wrocławskiej, Legnickiej i Katowickiej by przekazać szczegóły związane z modernizacją dróg w sąsiedztwie ich domów.  Przetarg wygrała suwalska firma Rem-Bud za kwotę 2.987.000 zł, z której właścicielem została wczoraj podpisana również umowa.

Zgodnie z zapisami przetargu budowa zostanie podzielona na dwa etapy:

  • I – etap – wykonanie ulic o nawierzchni z kostki betonowej tj. ul. Wrocławska część 2, Legnicka, bez nazwy i część ulicy Katowickiej, w roku 2017.

  • II – etap – całe zadanie.

W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in.: utwardzenie ulic, wybudowanie chodników, oświetlenia, sieci kanalizacyjnej i deszczowej.

Firma Rem-Bud prace budowlane zamierza rozpocząć w połowie kwietnia. Całość robót zakończy się 30 września 2018r. Jednak wykonawca deklaruje, że skróci termin o 20 dni.

Obecni na spotkaniu mieszkańcy interesowali się głównie konkretnymi rozwiązaniami w sąsiedztwie ich domów. Były pytania o budowę wjazdów na działki, budowę zatok parkingowych czy obniżanie krawężników. Do każdej ze spraw wykonawca oraz Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego na etapie realizacji budowy będzie podchodził indywidualnie.

Dodaj komentarz